Gigantyczna maszyna dzisiaj w nocy pojedzie autostradą w Piekarach Śląskich

fot. GDDKiA Katowice | Twitter

Dzisiaj w nocy przez autostradę A1 w Piekarach Śląskich przemieszczać się będzie kolumna pięciu pojazdów nienormatywnych. Będą one transportować maszynę TBM (ang. Tunnel Boring Machine).

Jak informuje piekarski magistrat, w Piekarach Śląskich utrudnienia pojawią się w nocy z niedzieli na poniedziałek w godz. 22:00-02:00.

  • Niedziela (13 listopada). PPO Żernica – autostrada A4 (kier. Katowice) – węzeł Gliwice Sośnica – autostrada A1 (kier. Łódź) – węzeł Piekary Śląskie (postój 45 minutowy).
  • W poniedziałek (14 listopada) godz. 02:00-05:00. Trasa: węzeł Piekary Śląskie – autostrada A1 (kier. Łódź) – MOP Woźniki (miejsce postoju).

 

„Ze względu na znacznie przekroczone parametry pojazdów i okoliczność, przejazd na całym odcinku będzie odbywał się z prędkością około 10 km/h, spodziewane są utrudnienia dla użytkowników dróg. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności” – informuje Urząd Miejski.

Po dotarciu na miejsce wszystkich elementów, potężna maszyna będzie drążyć tunel na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe – Babica.

źródło: UM Piekary Śląskie