Górnicy pod siedzibą PGE. „Będziecie rozliczeni. Zniszczyliście polską energetykę”

fot. WZZ Sierpień 80 | Facebook

Będziecie rozliczeni. Za to, że zniszczyliście ten kraj, że zniszczyliście polską energetykę. Za to, że ludzie popełniają samobójstwa, bo likwidują swoje firmy, będziecie rozliczeni – mówił Rafał Jedwabny, szef Sierpnia 80 w PGG.

Górnicy i związkowcy Sierpnia 80 protestowali w piątek przed siedzibą Polskiej Grupy Energetycznej w Warszawie. Padło wiele mocnych słów.

– Przyjechaliśmy tutaj pod Polską Grupę Energetyczną z jednym pytaniem. Tutaj zasiada prezes Dąbrowski, facet, który od lat chodził za tym, żeby likwidować polskie górnictwo. Jeszcze niedawno mówił, że on polskiego węgla nie potrzebuje, on sobie sprowadzi rosyjski i on ma rosyjski gaz. Dzisiaj miałczy, jęczy, że nie ma taniego węgla – mówił Rafał Jedwabny do tłumu.

– Udało wam się skutecznie te górnictwo zlikwidować. Z kraju, który był samowystarczalny energetycznie, doszliśmy do sytuacji, gdzie brakło węgla. Dzisiaj ludzie dwa tygodnie stoją w kolejce po to, żeby się zapisać do kolejki po węgiel – dodał.

– Wpierw uzależnili nas od Rosjan, od Putina, ale jak ten bandyta oszalał, to teraz nas uzależnią od węgla zagranicznego. Za jedną dziesiątą kwoty, którą wydali na te błoto, które sprowadzili, moglibyśmy zainwestować w nasze złoża – oznajmił Jedwabny.

źródło: Media społecznościowe