„Inwazja” traktorów na Śląsku. Rolnicy chcą ograniczenia biurokracji UE

fot. tarnogorski.info

Już w piątek odbędzie się ogólnopolski protest rolników. Przygotujcie się na duże utrudnienia, również w województwie śląskim. 

Protest rozpocznie się w piątek, 9 lutego o godzinie 10:00. W województwie śląskim mają się odbyć przynajmniej dwie manifestacje, jedną mamy potwierdzoną.

Protest w Mikołowie rozpocznie przy DK44 na wysokości stacji kontroli pojazdów Czesław Jóźwik. Kolumna maszyn rolniczych pojedzie z prędkością 20 km/h w kierunku Gliwic. Rolnicy planują dojechać w okolicę gliwickiego centrum handlowego Europa Centralna. Następnie mają zawrócić do Mikołowa, więc przygotujcie się na ogromne utrudnienia.

„Póki co, zgłoszonych mamy 80 ciągników rolników z powiatu mikołowskiego i gliwickiego” – powiedział nam jeden z organizatorów.

Miarka się przebrała 

„Nasza cierpliwość się wyczerpała. Stanowisko Brukseli z ostatniego dnia stycznia 2024 roku jest dla całej naszej społeczności rolniczej nie do przyjęcia. Dodatkowo, bierność władz Polski i deklaracje współpracy z Komisją Europejską oraz zapowiedzi respektowania wszystkich decyzji Komisji Europejskiej w sprawie importu płodów rolnych i artykułów spożywczych z Ukrainy nie pozostawia nam innego wyboru jak ogłosić strajk generalny” – czytamy na stronie rolniczej „Solidarności”.

Niektóre postulaty rolników 

  • Rezygnacja z Europejskiego Zielonego Ładu.

  • Zakaz sprowadzania na rynek Unii produktów wytwarzanych z pominięciem dyrektyw.

  • Natychmiastowa rozbudowa infrastruktury portowej i kolejowej, która ma pomóc eksportowi krajowej produkcji.

  • Ograniczenie biurokracji, większa swoboda działalności rolniczej.

  • Ułatwienie prowadzenia inwestycji na terenach rolniczych.

 

 

źródło: tarnogorski.info
Oprac. Łukasz Dudek