Izabela Domogała została wiceprezesem giganta energetycznego

fot. Izabela Domogała/Twitter

Marszałek Jakub Chełstowski zdradził PiS i doprowadził do przewrotu w Sejmiku Województwa Śląskiego. Dobrze płatny i wygodny „stołek” stracił m.in. Wojciech Kałuża i Izabela Domogała. Osoby z zarządu nie zostały jednak na lodzie, ponieważ pracują już w dużych spółkach Skarbu Państwa. 

Izabela Domogała jest mieszkanką powiatu tarnogórskiego. Swego czasu była radną gminy Świerklaniec oraz kandydowała na wójta. Po przejęciu władzy w województwie śląskim przez PiS, została członkiem zarządu. Jak to w polityce bywa, życie jest przewrotne. Raz się jest na szczycie, a raz w spółce skarbu państwa.

Tak właśnie Izabela Domogała została wiceprezesem zarządu spółki Tauron Inwestycje. Miękkie lądowanie zaliczył również Wojciech Kałuża, który znalazł swoją bezpieczną przystań w radzie nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW). Czy w przytoczonych przypadkach kierowano się dobrem spółek? Nie nam to oceniać, każdy może wyciągnąć swoje wnioski.

Nowa wiceprezes zarządu Izabela Domogała ma już swoją rubrykę z opisem na stronie giganta energetycznego.

Tauron Inwestycje

 

Jak czytamy na stronie Taurona, Izabela Domogała nadzorował działalność podmiotów związanych z ochroną zdrowia. Tak nadzorowała, że w Ośrodku Leczniczo-Rehabilitacyjnym w Kamieńcu dochodziło do znęcania się na dziećmi. W tej sprawie prokuratura postawiła zarzuty. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ

Wiceprezes giganta energetycznego 

„Absolwentka uczelni wyższych z dyplomami m.in. w zakresie Negocjacji Międzynarodowych, Finansów, Zarządzania Innowacyjnego, Zarządzania Zasobami Ludzkimi, Zarządzania Projektami Europejskimi czy Organizacją i Finansowaniem Rewitalizacji. Ukończyła również studia podyplomowe z zarządzania w ochronie zdrowia oraz Executive Master of Business Administration (EMBA).

Posiada ponad 20-letni staż pracy w polskich oraz międzynarodowych spółkach prawa handlowego, a także  w samorządzie lokalnym i regionalnym. Jest członkiem biznesowych i samorządowych misji gospodarczych na terenie Unii Europejskiej, Indii, Chin oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Ekspert z zakresie pozyskiwania funduszy europejskich, przygotowania programów strategicznych i operacyjnych, negocjacji międzynarodowych oraz organizacji i finansowania procesów rewitalizacji oraz projektów dla jednostek samorządu terytorialnego.

W latach 2018-2022 Członek Zarządu Województwa Śląskiego odpowiedzialna m.in za ochronę środowiska, projekty regionalne, inwestycje, nadzór nad podmiotami leczniczymi i ochrony zdrowia, Europejski Fundusz Społeczny oraz rynek pracy” – czytamy na stronie spółki.

źródło: Tauron Inwestycje
Oprac. Łukasz Dudek