Kandydat na prezydenta Rudy Śląskiej zachęca mieszkańców do czwartej dawki

Zachęcam wszystkich mieszkańców do przyjęcia trzeciej lub czwartej dawki szczepionki, ja sam osobiście przyjął trzy takie dawki – zaapelował jeden z kandydatów na prezydenta Rudy Śląskiej. 

Krzysztof Mejer jest jednym z kandydatów na prezydenta Rudy Śląskiej. Mejera poparła Lewica oraz niektórzy samorządowcy sympatyzujący z Koalicją Obywatelską. W czwartek odbyła się konferencja prasowa, na której miał zostać przedstawiony program wyborczy Krzysztofa Mejera. Zamiast przedstawienia programu, zostały przedstawione standardowe slogany wyborcze.

Co czeka mieszkańców, jeśli Mejer wygra? 

Kandydat Krzysztof Mejer zadeklarował, że nie wyklucza podwyżki podatków. Dodatkowo wyraźnie zaznaczył, że nie będzie obniżki podatków. Przypomnijmy, że kandydat Mejer pełnił funkcję wiceprezydenta Rudy Śląskiej. Będąc wiceprezydentem podpisał się pod apelem do premiera, aby rząd pilnie wprowadził prawną możliwość weryfikacji kodów QR. 

„Absolutnie nie chciałem nikogo segregować, apel pod którym się podpisaliśmy, wynikał z osobliwych okoliczności związanymi z pandemią koronawirusa. Nie chodziło tutaj o segregację mieszkańców, tylko o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców” – mówi Mejer i dodaje, że jeszcze raz podpisałby się pod takim apelem.

Mejer uważa, że certyfikaty szczepionkowe i sprawdzanie kodów QR są jak najbardziej dobrym rozwiązaniem. Sam przyjął już trzy dawki szczepionki, jednak na czwartą jeszcze się nie zdecydował, ponieważ trwa kampania wyborcza. Uważa również, że w Urzędzie Miejskim brakuje rąk do pracy, choć w magistracie pracuje około 570 osób. W spółkach miejskich osoby na najwyższych stanowiskach zarabiają potężne pieniądze, Mejer nie widzi w tym nic złego.

Nasza rozmowa 

 

 

źródło: tarnogorski.info