Kierowca wiceprezydenta Bytomia potrącił kobietę. Dostał pouczenie

fot. Bytomski Portal Informacyjny

Wracamy do zdarzenia drogowego, do którego doszło w środę w Bytomiu. Pracownik Urzędu Miejskiego potrącił kobietę, która jechała na hulajnodze. W samochodzie podróżował wiceprezydent miasta Michał Bieda. Sprawca kolizji dostał pouczenie.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulicy Moniuszki i Karola Miarki. W zdarzeniu brał udział samochód osobowy należący do bytomskiego magistratu. Na szczęście nikomu nic się nie stało, choć na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego.

Jak wstępnie ustalono, 50-letni kierowca skody octavii nie zachował należytej ostrożności i uderzył w przejeżdżającą na hulajnodze kobietę.

– Policjanci podjęli decyzję, żeby pouczyć kierowcę – powiedziała nam Anna Oczkiewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu.

Za spodowanie kolizji można otrzymać mandat w wysokości 1020 zł i 15 punktów karnych. Jest to najniższy wymiar kary. Tym razem jednak funkcjonariusze zastosowali pouczenie, choć na samochodzie widać ślady kolizji.

„Na miejsce wezwałem policję oraz pogotowie. Po udzieleniu wyjaśnień przybyłym na miejsce zdarzenia policjantom i po przyjeździe ratowników wróciłem do Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Jadąca na hulajnodze kobieta została bez obrażeń odwieziona do domu” – napisał wiceprezydent Michał Bieda.

źródło: Media społecznościowe, tarnogorski
Oprac. Redakcja