Kłusownicy zatrzymani w Kaletach. Grozi im osiem lat więzienia

fot. KPP Tarnowskie Góry

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na terenie leśnym w Kaletach, w czasie ochronnym, weszli w posiadanie łani jelenia szlachetnego. Grozi im do 8 lat więzienia. 

W niedzielny poranek policjanci z Kalet otrzymali informację, że na terenie Nadleśnictwa Koszęcin doszło do kłusownictwa, o czym miał świadczyć znaleziony martwy płód zwierzyny leśnej oraz fragmenty narządów wewnętrznych dorosłej samicy.

– Na miejsce pojechał technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady przestępstwa, a sprawą zajęli się miejscowi policjanci. Już następnego dnia namierzyli oni dwóch mieszkańców Tarnowskich Gór – ojca i syna w wieku 67 i 42 lat, którzy okazali się sprawcami tego czynu. W trakcie przeszukania należących do nich pomieszczeń mundurowi ujawnili nie tylko tuszę łani, ale także nielegalną broń – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Po nocy spędzonej w celi tarnogórzanie usłyszeli zarzuty z ustawy o prawie łowieckim i kodeksu karnego, związane z nielegalnym posiadaniem broni palnej. Zatrzymani przyznali się do winy, a prokurator objął ich policyjnym dozorem. Za kłusownictwa ustawa przewiduje karę do 5 lat więzienia, a za nielegalne posiadanie broni palnej mężczyźni mogą trafić za kratki nawet na 8 lat.

fot. KPP Tarnowskie Góry
fot. KPP Tarnowskie Góry

źródło: KPP Tarnowskie Góry