Kolejny samozbiór truskawek już w poniedziałek. Cena za kilogram jest nieco niższa

fot. FIT DRONE | Facebook

Wielu ludzi dzwoni do nas, pytając o termin kolejnego samozbioru truskawek w Księżym Lesie. Dlatego postanowiliśmy uzyskać informacje bezpośrednio od źródła.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez rolnika Manfreda Skrzypczyka, kolejny samozbiór odbędzie się w poniedziałek, 19 czerwca. Rozpocznie się o godzinie 15:00 i potrwa do 20:00. Zasady zbrosławickich samozbiorów są proste: każdy przychodzi, je tyle ile chce, a to co uzbiera, płaci 8 zł za kilogram. Wcześniej cena była o złotówkę wyższa.

Kontakt do rolnika 

W razie pytań można dzwonić bezpośrednio do rolnika: 605-313-099. Podajemy również adres: ul. Wiejskiej 53, Księży Las w gminie Zbrosławice.

Samozbiory odbywają się co kilka dni, ponieważ zainteresowanie jest duże, a pogoda jest w kratkę. Truskawki są roślinami ciepłolubnymi, co oznacza, że wymagają ciepłego klimatu do prawidłowego wzrostu i owocowania. W ostatnich dniach pogoda była różna, dopiero teraz zrobiło się cieplej. Rolnik cały czas nam powtarza, że chciałby, aby każdy wracał do domu zadowolony.

fot. Damian Kopaczos

źródło: tarnogorski