Konfederacja i Polska Jest Jedna łączą siły. „Dokonało się zjednoczenie”

fot. materiał prasowy Konfederacji

W nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego, partia Polska Jest Jedna zdecydowała się na współpracę z Konfederacją. Działacze tej partii, założonej przez prezydenta Siemianowic Śląskich, będą figurować na czwartych miejscach list wyborczych Konfederacji.

– Dokonało się zjednoczenie – oznajmił na początku konferencji prasowej Krzysztof Bosak.

– Bardzo się cieszę z tej współpracy. Myślę, że to jest taki dobry początek dobrej współpracy Konfederacji i PJJ i myślę, że większości środowisk prawicowych. Wybory parlamentarne pokazały nam, że rozdział na małe grupki rozdrabnia te głosy, nie daje efektu. Myślę, że dzisiaj jest ten moment kiedy prawdziwa prawica w Polsce nie tyle co musi się łączyć, co powinna ze sobą współpracować zachowując swoją tożsamość. Myślę, że to jest bardzo ważne i to się dzisiaj wydarzyło – powiedział Rafał Piech.

„Lepiej późni niż wcale” 

– Lepiej późno niż wcale. Myślę, że to jest lato Konfederacji, która wraca do swojej dobrej formy, która okazuje się formacją otwartą na wszystkich polskich patriotów, którzy tak jak my chcą bronić polskiej wolności, własności, godności, bezpieczeństwa, suwerenności i niepodległości państwa – mówił Grzegorz Braun.

„Zjednoczeni zwolennicy normalności idą do Europarlamentu zatrzymać unijne wariactwa i walczyć o interesy Polski” – napisał w mediach społecznościowych Konrad Berkowicz.

fot. Konrad Berkowicz/Facebook

Oprac. Łukasz Dudek