Koperski do posłanki Dziuk: Nie widziałem żadnego policjanta na urodzinach Radia Maryja

fot. Szymon Kucharczyk | Facebook

– W niedzielę przyjechało kilkudziesięciu policjantów do kilku osób, które były w restauracji „U trzech braci” w Cieszynie, a ja nie widziałem żadnego przedstawiciela sanepidu, żadnego policjanta na urodzinach Radia Maryja – mówił w Radiu Katowice poseł Przemysła Koperski.

Prawo i Sprawiedliwość planuje odebrać Polakom prawo do odmowy przyjęcia mandatu.

 

W piątek projekt został opublikowany na stronach Sejmu. Jedną z osób, która podpisała się pod kontrowersyjnymi zmianami jest posłanka Barbara Dziuk z Tarnowskich Gór.

ZOBACZ: Posłanka z okręgu gliwickiego jest jednym z wnioskodawców „projektu hańby”

Tarnogórzanka rozmawiała na ten temat w Radiu Katowice z posłem Przemysławem Koperskim (Lewica).

– Wydaje mi się, że projekt jest wzmocnieniem pozycji policji – oznajmiła Barbara Dziuk.

– Pomysł jest głupi, niebezpieczny i skandaliczny. Stanowi zamach na podstawowe prawa i wolności obywatelskie – stwierdził Koperski.

– Chcecie  ukarać tych niewinnych ludzi, którzy demonstrowali, którzy walczą o swoje prawa na marszach. Chcecie karać przedsiębiorców – mówił.

Na koniec poseł Lewicy przytoczył interwencję policji, do której doszło w niedzielę. Przypomnijmy, na mały lokal gastronomiczny, który postanowił się otworzyć mimo obostrzeń, ruszyło kilkudziesięciu policjantów.

ZOBACZ: Kilkudziesięciu policjantów ruszyło na restaurację. Lokal nadal działa i ma więcej klientów

– W niedzielę przyjechało kilkudziesięciu policjantów do kilku osób, które były w restauracji „U trzech braci” w Cieszynie, a ja nie widziałem żądnego przedstawiciela sanepidu, żadnego policjanta na urodzinach Radia Maryja. I to jest to równe traktowanie obywateli w naszym państwie – mówił poseł Przemysła Koperski, który interweniował w lokalu w czasie „najazdu” służb.

Wielu komentatorów wskazuje, że na urodzinach radia o. Tadeusza Rydzyka nie były przestrzegane obostrzenia sanitarne.

Rozmowę w Radiu Katowice możecie zobaczyć poniżej.

 

 

 

Przygotował
ŁUKASZ DUDEK

 

 

źródło: Radio Katowice