Tarnogórzanka wróciła z Hiszpanii i leczy się w domu

Zdjęcie ilustracyjne. fot. policja

Pierwszy przypadek chińskiego koronawirusa w Tarnowskich Górach. Kobieta wróciła z Hiszpanii i była objęta domowym nadzorem sanepidu.

Kiedy poczuła się gorzej, udała się na oddział zakaźny w Bytomiu, gdzie wykryto obecność SARS-CoV-2. Stan pacjentki jest dobry.

 

Urząd Miasta Tarnowskie Góry
„Mamy niestety pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w Tarnowskich Górach. Osoba zarażona trafiła do Szpitala Specjalistycznego w Bytomiu. Objęta nadzorem sanepidu w miejscu zamieszkania. Przez służby sanitarne przekierowana do domu. Kobieta wróciła z Hiszpanii i była pod nadzorem sanepidu.

Kiedy poczuła się gorzej, zgodnie z wytycznymi udała się na oddział zakaźny, tam lekarz ocenił jej stan zdrowia i pobrał próbki, które wykazały obecność koronawirusa.

Stan pacjentki jest dobry. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi konsultanta krajowego do spraw epidemiologii została skierowana do domu, bowiem jej stan pozwala na to, żeby leczyła się w warunkach domowych. Kobieta znajduje się pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych oraz w stałym kontakcie z lekarzem. Służby sanitarne ustalają także z kim miała kontakt i otaczają ścisłą kwarantanną te osoby.”

Mamy, niestety, pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w Tarnowskich Górach. To osoba, która wróciła z Hiszpanii i…

Publiée par Tarnowskie Góry Urząd Miasta sur Dimanche 15 mars 2020

Prosimy zachować spokój. Jeśli możecie, zostańcie w domu. Omijajcie duże skupiska ludzi, dbajcie o higienę. Pamiętajcie o seniorach, którzy są w największej grupie ryzyka. 

W razie pytań można zadzwonić na całodobową infolinię NFZ.

Więcej TUTAJ

 

Przygotował
ŁUKASZ DUDEK 

 

 

źródło: UM Tarnowskie Góry