Mentzen na Śląsku. Rzucał „pieniędzmi” w widownię. Na banknotach Morawiecki

Kampania wyborcza powoli się rozkręca. Krzysztof Bosak i Sławomir Mentzen ruszyli w trasę po Polsce. Jednym z pierwszych przystanków było województwo śląskie. W minioną sobotę politycy zawitali do Bielska-Białej.

W trakcie swojej prezentacji Mentzen zapoczątkował nietypową akcję, rzucając w powietrze „banknoty” z wizerunkiem Morawieckiego, których nominał wynosił „pierdyliard” złotych. Tym żartobliwym gestem zamierzał zwrócić uwagę na praktykę rządu polegającą na drukowaniu i rozdawaniu w pakietach socjalnych pieniędzy.

Między innymi taka działalność przyczynia się do wzrostu kosztów życia, skutkując wzrostem inflacji. Rosnąca ilość papierowego pieniądza oraz wirtualnych środków zapisanych w systemach informatycznych przyczynia się dodatkowo do osłabienia złotówki.

– Widzicie, jestem chyba jedynym politykiem, który na wiecach nie rozdaje waszych pieniędzy, tylko własne – mówił Sławomir Mentzen chwilę po tym, jak rzucił plik „pieniędzy” w widownię.

Konfetti z „banknotów”

– Gdyby dobrobyt pochodził z drukowania pieniędzy, zadłużania i zasiłków – to nikt by nie pracował, a pieniądze to bym nam z helikoptera wyrzucali – oznajmił Mentzen i wtedy wystrzelono banknotowe konfetti.

Warto odnotować wpis młodego działacza Lewicy, który najwidoczniej błędnie zinterpretował przekaz. Wpisów w podobnym tonie było więcej.

 

Zobaczcie zdjęcia 

Udało nam się złapać jeden „banknot”

 

 

 

źródło: Tarnogorski
Oprac. Łukasz Dudek