Mężczyzna uciął sobie drzemkę na torach. Przejechało nad nim Pendolino

Zdjęcie ilustracyjne fot. tarnogorski

Pijany mężczyzna upadł na tory kolejowe i zasnął. Może mówić o wielki szczęsciu, ponieważ przejechał nad nim pędzący ok. 200 km/h pociąg Pedolino. Nieodpowiedzialnemu mężczyźnie nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło w piątek na Mazowszu. O sprawie informuje w mediach społecznościowych OSP Świercze. – Przed godziną 18 wyjechaliśmy alarmowo jednym zastępem do zgłoszenia dotyczącego mężczyzny leżącego na torach w pobliżu wiaduktu w miejscowości Świercze Siółki – informują strażacy na swoim profilu.

Na miejscu ustalono, że pijany mężczyzna przewrócił się na tory, a następnie uciął sobie drzemkę między szynami. Następnie przez miejsce drzemki przejeżdżał pociąg Pendolino relacji Kraków-Kołobrzeg. „(..) jadący około 200km/h przejechał nad nim bez szwanku” – czytamy na Facebooku.

„Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ewakuacji mężczyzny z torów kolejowych. W trakcie trwania czynności ruch pociągów w kierunku Działdowa został czasowo wstrzymany. Mężczyzną z nieznacznymi obrażeniami doznanymi po upadku zajmował się Zespół Ratownictwa Medycznego” – informuje OSP Świercze.

Zdjęcie ilustracyjne fot. tarnogorski

 

źródło: OSP Świercze