Mieszkanka Chorzowa znalazła pytona w toalecie. Przedostał się kanalizacją

Zdjęcie ilustracyjne fot. Miasto Chorzów

Do nietypowej sytuacji doszło w ostatnich dniach w Chorzowie. Jedna z lokatorek odkryła w toalecie 2,5 metrowego pytona. Jak się okazało, wąż uciekł sąsiadowi i przedostał się kanalizacją do muszli klozetowej. 

Pyton został odkryty w toalecie w jednym z mieszkań w Chorzowie. Do zdarzenia doszło w miniony piątek. Na miejsce wezwano strażników miejskich i policję. Przybyła również firma, która odłowiła i zabezpieczyła zwierzę.

fot. Śląska Policja

Uciekł z terrarium 

„Okazało się, że wąż – prawdopodobnie pyton przedostał się rurami kanalizacji z mieszkania wyżej. 32-letni właściciel oprócz tego egzemplarza, posiada jeszcze dwa węże. Jak przekazał policjantom mężczyzna, wąż sam wydostał się z terrarium i wpełznął do toalety” – informuje śląska policja.

Funkcjonariusze potwierdzają legalność oraz wymagane dokumenty do posiadania trzech gadów. Muszą również potwierdzić, z jakim gatunkiem mają konkretnie do czynienia.

„Jeśli legalność posiadania węży nie będzie budziła wątpliwości, mężczyźnie grozi kara za niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia” – czytamy w komunikacie.

źródło: Śląska Policja