Mieszkanka Tarnowskich Gór zaczęła rodzić w samochodzie. Pomogli policjanci

fot. KMP Gliwice

Policjanci eskortowali samochód z ciężarną kobietą, która zaczęła rodzić. Dzięki szybkiej interwencji udało się szybko dotrzeć do szpitala w Gliwicach. 

Do zdarzenia doszło we wtorek. Małżeństwo z Tarnowskich Gór jechała swoim samochodem do gliwickiego szpitala. Około godziny 18:00 policjanci zostali wezwani na ulicę Tarnogórską, gdzie miał na nich czekać zgłaszający wraz z rodzącą żoną. Przyszły ojciec dziecka poinformował, że w drodze do Gliwic jego żona zaczęła rodzić.

„Liczyła się każda minuta, policjanci podjęli decyzję o pilotażu mieszkańców Tarnowskich Gór do szpitala. Poinstruowali przyszłego ojca, aby jechał za radiowozem, a następnie przy użyciu sygnałów uprzywilejowania rozpoczęli pilotaż przez zatłoczone miasto” – informuje gliwicka policja.

Radiowóz wraz z konwojowanym fordem przejechał ulicami Tarnogórską, Piwną, Dworcową, Jana Pawła II oraz Kościuszki. Dzięki podjętym działaniom przyszła mama dotarła na porodówkę. Tam została przekazana pod opiekę specjalistów i otrzymała potrzebną pomoc.

fot. KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

 

źródło: KMP Gliwice