Morawiecki w Rudzie Śląskiej. „Panie kłamco. Jak panu nie wstyd przyjeżdżać na Śląsk”

screen Facebook

Premier Mateusz Morawiecki przyjechał dzisiaj do Rudy Śląskiej. Szef rządu spotkał się z samorządowcami i lokalnymi politykami. Mówił o środkach finansowych dla miasta i regionu. Podczas wizyty doszło do incydentu.

W środę do województwa śląskiego przyjechał premier Morawiecki. Podczas wizyty doszło do incydentu. Jeden z mężczyzn przywitał premiera mocnymi słowami.

„Dzień dobry panie kłamco. Jak panu nie wstyd przyjeżdżać na Śląsk” – mówił donośnym głosem Paweł Dankiewicz, który niedawno kandydował na urząd prezydenta w Rudzie Śląskiej.

„Jak panu nie wstyd panie Morawiecki” – dodał.

Jest nagranie (+18)

– Dzisiaj przedstawiliśmy plan prezydentowi Michałowi Pierończykowi, w jaki sposób chcemy wesprzeć działalność bieżącą wszystkich samorządów. Inwestujemy w drogi, szpitale i żłobki, ale ważne są także wydatki bieżące – po ostatnich zmianach dokonaliśmy nowych uzgodnień w ustawie budżetowej. W przypadku Rudy Śląskiej przeznaczymy ok. 50 mln zł dodatkowych środków na te wydatki – mówił premier.

– Ruda Śląska się zmienia – bardzo mnie to cieszy. Mogę złożyć zobowiązanie na ręce pana prezydenta i wszystkich mieszkańców, że poprzez ten wielki program wyrównywania szans inwestycyjnych będziemy robili wszystko, aby takie miasta się nie wyludniały – oznajmił szef rządu. 

źródło: Media Społecznościowe