MTBS Tarnowskie Góry. W kilku mieszkaniach ulatania się gaz, naprawimy za 5 dni

Na zdjęciu członek zarządu MTBS Tarnowskie Góry, Katarzyna Piecha.

W wielorodzinnym budynku zarządzanym przez MTBS Tarnowskie Góry, który znajduje się przy ulicy Strzelców Bytomskich w Pyskowicach, administracja wywiesiła informację dla lokatorów o nieszczelnej instalacji gazowej.

Ludzie udostępniajcie, może dojdzie do prezesa MTBS-u Tarnowskie Góry. W dniu 15.01.2020 r. stwierdzono w bloku w Pyskowicach nieszczelność gazu, ale oni dali sobie karteczkę, że uszczelniać będą 20 stycznia.  Widocznie mało wybuchów gazu ostatnio się słyszy, chyba chcą podnieść frekwencję, kpina.  – alarmuje na portalu społecznościowym internauta, który zamieścił zdjęcie ogłoszenia.

fot. facebook

 

Członek zarządu tarnogórskiej administracji Katarzyna Piecha,  poinformowała nas, że minimalną nieszczelność wykryto w pięciu mieszkaniach oraz dwie nieszczelności na klatce schodowej. Piecha przyznała, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca i jeszcze dzisiaj na miejsce zostanie wysłany pracownik.

Największym udziałowcem spółki MTBS, jest miasto Tarnowskie Góry.

Zapytaliśmy rzecznika prasowego tarnogórskiego magistratu, czy burmistrz ma wpływ na wybór członków zarządu?

Gmina Tarnowskie Góry ma 42,11 % udziałów w spółce MTBS. Pozostali udziałowcy to: Zabrze, Pyskowice, Lubliniec, Ruda Śląska, Miasteczko Śląskie, Knurów. MTBS to spółka prawa handlowego – udziałowcy wybierają zarząd spółki w glosowaniu tajnym proporcjonalnie do posiadanych udziałów.

Gmina Tarnowskie Góry nie jest w stanie sama odwołać zarządu ani powołać nowego. Prezes MTBS nie podlega bezpośrednio burmistrzowi ani prezydentowi żadnej z gmin – nadzór sprawują one poprzez Radę Nadzorczą – to członków Rady Nadzorczej należy pytać o komentarze w nurtującej Pana sprawie. – poinformowała nas Katarzyna Majsterek, rzecznik prasowy UM Tarnowskie Góry.


Powiązane aktualności:
TVN nagrał materiał o MTBS Tarnowskie Góry. „Zamiast żyrandoli mają wiadra”

Burmistrz: To nie moja wina, to MTBS kłamał

„Żyrandol spadł na stół, żona ma nogę szytą”


Przygotował
ŁUKASZ DUDEK 

 

źródło: facebook