Nitrozyniak na meczu Górnika Zabrze. Kibice wściekli na klub

fot. Media społecznościowe, tsarnogorski

Górnik Zabrze pochwalił się w mediach społecznościowych, że niedzielny mecz z trybun ogląda kontrowersyjny youtuber Nitrozyniaka. Kibice Torcidy nie pozostawili na nim suchej nitki. Klub przeprasza kibiców.

W niedzielę Górnik Zabrze grał na swoim stadionie z Radomiakiem Radom. Zabrzańska drużyna rozpoczęła nowy sezon od porażki 0:2. To jednak nie był jedyny powód do nerwów, ponieważ na trybunach pojawił się kontrowersyjny streamer Nitrozyniak, którego w dodatku promowano na oficjalnych profilach klubu.

Kibice wściekli 

„Na stronie głównej klubu (sic!) pojawił się post, że trybuny naszej świątyni odwiedził ktoś sławny … Jakiś typ, co się nazywa jak ten rozpoznawalny (dla nas bardziej niż on) rozpuszczalnik. My jako kibice Górnika chcielibyśmy się odciąć od chwalenia się obecnością tego pajaca na stadionie, który czerpie korzyści z robienia g**na w internecie. Uważamy, że nie było to wydarzenie godne dodatkowego rozgłosu” – napisali kibice.

„Ze swojej strony raczej wolelibyśmy to ukryć niż chwalić się, że tacy patoyoutuberzy niestety też bywają na naszym stadionie, na co niestety wpływu nie mamy. Ze swojej strony radzimy PROFESJONALISTOM (bo przecież dobrze robią chłopaki) zatrudnionym w naszym klubie, solidnie palnąć się w te głupie łby i zastanowić się, czy tak wielki klub jak Górnik Zabrze potrzebuje do promocji tak maleńkich ludzi jak ten „ktoś”. Ile jeszcze robienia z nas pośmiewiska?” – dodano w komunikacie.

screen Facebook

Jest komentarz klubu 

„Trójkolorowi….przepraszamy wszystkich, których oburzyło wrzucenie zdjęcia youtubera Nitrozyniaka na naszych kanałach. Każdy nasz Kibic, który kupił bilet, jest na naszym stadionie mile widziany! Tak było i w tym przypadku. Postaramy się o większe wyczucie w przyszłości” – czytamy na oficjalnym profilu Górnika Zabrze.  

Obrażał kibiców zabrzańskiego Górnika  

Jeden z kibiców znalazł archiwalne nagranie Nitrozyniak, na którym streamer śpiewał piosenkę obrażającą kibiców Górnika Zabrze.

źródło: Media społecznościowe
Oprac. Łukasz Dudek