Nowe informacje ws. 11-latki. Nieoficjalnie: Zatrzymano jedną osobę

Zdjęcie ilustracyjne fot. tarnogorski

Nowe informacje w sprawie odnalezienia jedenastoletniej mieszkanki Sosnowca. Dziennikarze Polsat News nieoficjalnie dowiedzieli się, że dziewczynka została odnaleziona w Koszalinie w województwie zachodniopomorskim. W sprawie miała zostać zatrzymana jedna osoba. 

Poszukiwania 11-letniej mieszkanki Sosnowca, która zaginęła po tym, jak w sobotni wieczór wyszła wyrzucić śmieci, zostały zakończone dzisiaj rano. Przypomnijmy, że w niedzielę wieczorem policja uruchomiła Child Alert.

 

Nieoficjalne doniesienia 

Polsat News nieoficjalnie ustalił, że w sprawie zatrzymano jedną osobę. Chodzi o mężczyznę, który miał odebrać dziewczynkę z sosnowieckiego dworca.

– W związku z tym, że istnieje zagrożenie dla życia i zdrowia dziecka, został uruchomiony Child Alert – przekazała naszej redakcji na gorąco komisarz Sabina Chyra-Giereś, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Komunikat policji 

„Z uwagi na dobro dziecka nie podajemy żadnych okoliczności ani szczegółów dotyczących odnalezienia. Szczególnie dziękujemy mediom i społeczeństwu za zaangażowanie w poszukiwania i za udostępnianie informacji o zaginięciu” – poinformowała w poniedziałek śląska policja.

Co to jest Child Alert? 

Child Alert to system natychmiastowego rozpowszechniania wizerunku zaginionego dziecka za pośrednictwem dostępnych mediów. To program, którego głównym celem jest szybsze i skuteczniejsze poszukiwanie młodych ludzi (dzieci i nastolatków), dzięki z góry ustalonej procedurze postępowania. Koncepcja platformy opiera się na skoordynowanym działaniu różnych instytucji, przede wszystkim Policji i mediów, które z racji błyskawicznej współpracy są w stanie niemal niezwłocznie rozpowszechnić wizerunek zaginionego dziecka masowemu gronu odbiorców.

 

 

źródło: Polsat News