Patryk Jaki w Katowicach: Lockdown był błędem. To wszystko poszło za daleko

W sobotę do Katowic przyjechał europoseł Patryk Jaki. Zapytaliśmy polityka Solidarnej Polski o ostatnie kontrowersyjne słowa premiera Mateusza Morawieckiego. 

„Na mój wniosek Rada Europejska przyjęła zapis do konkluzji mówiący o przeciwdziałaniu dezinformacji i propagandzie rosyjskiej. To bardzo ważne, bo widzimy doskonale, że wiele sił politycznych (…) udaje, że inflacja jest zjawiskiem wewnętrznym, a nie że przyszła do nas z zewnątrz” – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Według wielu komentatorów taka wypowiedź może oznaczać wprowadzenie w Polsce cenzury, ponieważ za inflację odpowiada również wiele czynników zależnych od rządu, to nie jest wina wyłącznie Putina, jak wskazuje Morawiecki.

„Lockdown a inflacja. Ja osobiście, to jest moje osobiste zdanie. O ile jak zaczynała się ta cała pandemia sam miałem wątpliwości, jak powinniśmy działać, nikt nie wiedział jak działać. O tyle po jakimś czasie ja się z panem zgadzam, że ten lockdown był błędem, to widać, że to wszystko poszło za daleko” – mówił europoseł.

Zobaczcie nagranie