Piech: 3 października 2022 tragiczny dzień dla Polski. TVN, Polsat, TVP milczą

fot. PJJ.TV

Szwedzka Agencja Zdrowia Publicznego wycofuje się z rekomendacji dotyczącej szczepień dzieci w wieku od 12 do 17 lat. Proszę spojrzeć: TVN, Polsat, TVP milczą, zero wzmianek na temat tego, że Szwecja wycofuje się z rekomendacji szczepień na Covid-19 dla dzieci – mówi w najnowszym nagraniu Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich.

„Tymczasem dzisiaj 3 października, to dzień, kiedy chory polski rząd, chore ministerstwo zdrowia, promuje szczepienia preparatem dla dzieci w wieku od 5 lat. To jest straszna informacja, to tylko świadczy o tym, że będzie coraz więcej zasłabnięć, coraz więcej zgonów, coraz więcej powikłań, coraz mniejsza odporność” – twierdzi samorządowiec.

„Po co ryzykować” 

Dalej prezydent Piech zaapelował, aby wysłać nagranie do osób, które mają małe dzieci. „Szwedzki Urząd Zdrowia Publicznego wskazuje, że dzieci małe nie chorują ciężko, praktycznie nie umierają. Więc po co ryzykować?” – pyta na koniec.

Nagranie możecie zobaczyć poniżej 

„W związku z przekazaniem przez koncern Pfizer nowej Charakterystyki Produktu Leczniczego dawki przypominającej dla dzieci, odstęp między szczepieniem podstawowym a boosterem wyniesie nie 3 a 6 miesięcy” – poinformowało w minioną niedzielę Ministerstwo Zdrowia.

Resort zdrowia zarządzany przez ministra Adama Niedzielskiego przekazał, że dzisiaj w nocy wystawi e-skierowania dla 262 tys. dzieci w wieku 5-11 lat.  Tymczasem Szwedzka Agencja Zdrowia Publicznego rezygnuje z rekomendacji szczepień przeciw Covid-19 dla wszystkich zdrowych osób poniżej 18 roku życia.

Czytaj także: Szwecja wycofuje rekomendację szczepień na COVID dla dzieci w wieku 12-17 lat

 

źródło: PJJ.TV
Oprac. Łukasz Dudek