Piekary Śląskie. CBA w Urzędzie Miasta i ZGK

Zdjęcie ilustracyjne fot. CBA

Funkcjonariusze Centralnego Biuro Antykorupcyjnego pojawili się dzisiaj w Urzędzie Miasta i Zakładzie Gospodarki Komunalnej – poinformował we wtorek piekarski magistrat. 

Jak czytamy w komunikacie, kontrola jest prowadzona na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu. Badane będą sprawy związane z ZGK i ZGK Eko w latach 2016-2018.

– Z wielkim spokojem oczekuje na zakończenie prowadzonej kontroli, podobnie jak w poprzednich, licznych przypadkach, które nie wykazały żadnych nieprawidłowości – powiedziała Sława Umińska-Duraj, prezydent Piekar Śląskich.

Sprawę skomentował wiceprezydent

„Wydawałoby się, że wreszcie mamy za sobą sprawy związane z donosami lokalnego polityka, nic bardziej mylnego. CBA nie odpuszcza i dzisiaj ponownie zapukało do drzwi Urzędu Miasta” – napisał na swoim blogu wiceprezydent Krzysztof Turzański.

Problem w ZGK? 

Agencji CBA zażyczyli sobie wydania dokumentów i korespondencji. Wiceprezydent wspomniał, że w kontrolowanym ZGK „jest realny problem – spółka prywatna nielegalnie zajmująca teren miasta.”

Samorządowiec zaznaczył, że może dzięki kontroli „wyniknie z tego coś pozytywnego i agenci zainteresują się faktycznymi nielegalnymi działaniami i pomogą nam rozwiązać problem” – napisał.

Czytaj także: Bytom. Radni składają zawiadomienie do CBA

 

źródło: UM Piekary Śląskie, krzysztofturzanski.pl