Prezydent Rafał Piech twierdzi, że PiS ukradło nazwę Polska Jest Jedna

Prezydent Siemianowic Śląskich wzywa Prawo i Sprawiedliwość do usunięcia wpisów, które mają naruszać dobro partii Polska Jest Jedna. Lider ruchu PJJ wysłał wezwanie przedsądowe do prezesa Jarosława Kaczyńskiego. 

Prezydent Rafał Piech wzywa PiS między innymi do niezwłocznego zaniechania naruszania dóbr osobistych partii Polska Jest Jedna, poprzez natychmiastowe usunięcie wpisów z portalu Facebook oznaczonych: #PolskaJestJedna.

„Nieprawdopodobne” 

– Od 22 kwietnia partia PiS tworzy program o nazwie „Polska Jest Jedna”. Zastanawiam się, jak bardzo ta organizacja musi się bać ruchu i partii Polska Jest Jedna, że posuwa się do czegoś takiego? Zastanawiam się, co w sytuacji, gdyby Platforma Obywatelska dzisiaj stworzyła program kampanijny i nazwała go „Hołownia 2050” albo Sojusz Lewicy Demokratycznej? No to jest nieprawdopodobne – mówił podczas konferencji prasowej prezydent Rafał Piech.

Chcą wprowadzić Polaków w błąd? 

– To, co nas bardzo zdziwiło, to napływające informacje od samorządowców, działaczy PiS, którzy jasno powiedzieli, że jest to skierowane przeciwko ruchowi Polska Jest Jedna, po to, żeby wprowadzić Polaków w błąd, jakoby Polska Jest Jedna i PiS było tym samym – oznajmił samorządowiec.

– Prawo i Sprawiedliwość jako ta organizacja, ten rząd, w życiu nie powinien używać takiej nazwy. Myślę, że nikt nie podzielił tak mocno Polaków jak właśnie PiS – dodał.

„Niezastosowanie się do wezwania, tj. brak usunięcia rzeczonych wpisów i zamieszczenia stosownego sprostowania w terminie 2 dni od dnia otrzymania niniejszego wezwania sprawi, że zostaną podjęte stosowne kroki na drodze sądowej” – czytamy w piśmie, które zostało wysłane na Nowogrodzką.

 

źródło: tarnogorski
Oprac. Łukasz Dudek