Policja w budynku Iskry Lasowice. Prezes kontra małe firmy

Interwencja policji w budynku Towarzystwa Sportowego Iskra Lasowice w Tarnowskich Górach. Konflikt prezesa z przedsiębiorcami prowadzącymi działalność gospodarczą w budynku klubu sportowego. 

Do interwencji przy ulicy Generała Andersa doszło we wtorek w godzinach porannych. Policję wezwał przedsiębiorca. – Policjanci interweniowali w związku z konfliktem pomiędzy właścicielem lokalu usługowego a najemcą. Z interwencji sporządzona zostanie dokumentacja, która zostanie załączona do toczącego się postepowania, które jest w prokuraturze – przekazał naszej redakcji Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Od początku roku policja była wzywana do siedziby „Iskry” siedem razy. Interwencje dotyczyły m.in. ograniczania przedsiębiorcy dostępu do wody oraz energii elektrycznej. Miało dojść również do kradzieży drzwi. Jak przekazała nam policja, jest prowadzone postępowanie dotyczące uporczywego nękania.

Właścicielem budynku jest Urząd Miejski, jednak nieruchomość została użyczona Towarzystwu Sportowemu. 

Według relacji przedsiębiorcy, w budynku przez kilkanaście dni nie było prądu. W związku z poniesionymi stratami pani Marzena, która od ponad 20 lat prowadzi w tym miejscu salon fryzjerski, wystąpiła o rekompensatę za poniesione straty. Efekt tego był taki, że chwilę później zarządca znacząco podwyższył czynsz. Od tego momentu rozpoczęły się problemy.

Rachunek za korzystanie z toalety 

Prezes wystawił nawet rachunek za użytkowanie toalety. Stawka to 83 złote miesięcznie i to w dodatku za 11 lat wstecz.

Tarnogórski magistrat wymówił umowę 

Urząd Miejski po przeprowadzonej wstępnej kontroli, wymówił umowę Towarzystwu Sportowemu.

– Podnajemcy przyszli do nas, skarżąc się na złe traktowanie. Urząd Miejski zareagował natychmiast. Została przeprowadzona kontrola i okazało się, że część umowy, którą mamy podpisaną z Towarzystwem Sportowym, nie jest wykonywana. W związku z tym wymówiliśmy umowę – mówi Ewa Kulisz, rzecznik prasowy magistratu.

28 lipca kończy się umowa pomiędzy Urzędem Miejskim a klubem sportowym

Do tematu będziemy wracać.