Polska Jest Jedna walczy o Sejm. Mogą rejestrować kandydatów w całej Polsce

Polska Jest Jedna wystawi kandydatów do Sejmu w całej Polsce. „To, co się wydarzyło, jest wielkim cudem” – mówi lider ruchu Rafał Piech, który jednocześnie pełni funkcję prezydenta Siemianowic Śląskich. Samorządowiec wziął urlop i wyruszył w podróż po Polsce. 

Dzisiaj przewodniczący PJJ ogłosił pozytywną rejestrację list w 21 okręgach wyborczych przez Państwową Komisję Wyborczą. Obecnie siedem komitetów ma oficjalnie zarejestrowane listy w co najmniej połowie okręgów wyborczych, co oznacza, że są uprawnione do wystawienia kandydatów w całej Polsce.

– Przed nami walka dobra ze złem. Musimy dotrzeć z prawdą do Polaków, żeby ich uświadomić, że przez ostatnie 30 lat byli okłamywani przez polityków, media i ekspertów – powiedział naszej redakcji prezydent Rafał Piech.

Zobaczcie nagranie 

Stawiają na Boga 

„Po raz pierwszy Polacy będą mogli wybierać patriotów, którzy na pierwszym miejscu stawiają Boga, troszczą się o rodzinę i kochają swoją ojczyznę” – czytamy na profilu PJJ.

Siedem komitetów 

PiS, Koalicja Obywatelska, Lewica, Trzecia Droga Polska 2050 – PSL, Konfederacja, Bezpartyjni Samorządowcy i Polska Jest Jedna – to siedem komitetów, które wystawią kandydatów do Sejmu w całym kraju. Ostateczną liczbę komitetów mamy jednak poznać do 15 września.

źródło: PKW

Czy PJJ zdobędzie głosy wyborców PiS i Konfederacji? 

Partia Polska Jest Jedna powstała w czasie pandemii, kiedy rząd PiS, przy współpracy z niemal całą opozycją, planował wprowadzić w Polsce standardy podobne do tych obowiązujących w komunistycznych Chinach. Projektowano segregację Polaków i nagradzanie osób, które zdecydowały się zaszczepić przeciwko koronawirusowi.

W wyniku tych wydarzeń powstał ruch Polska Jest Jedna. Partia ta, mimo że została zarejestrowana stosunkowo niedawno, w lutym 2023 roku, zdążyła już zyskać znaczne zainteresowanie społeczeństwa.