Pościg ulicami Gliwic. 39-latek nie zatrzymał się do rutynowej kontroli

fot. KMP Gliwice

Rutynowa kontrola zakończyła się zatrzymaniem. Jak informuje gliwicka policja, mężczyzna jechał „zbyt dynamicznie, jak na miejskie warunki”. Szybko okazało się, że funkcjonariusze z gliwickiej komendy mieli rację. 

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. – Dyżurny oraz inne patrole usłyszeli komunikat dysponenta jednego z radiowozów ruchu drogowego, informujący, że kierowca nie zatrzymał się do kontroli na ul. Dolnych Wałów. Tego typu informacja uruchamia procedury pościgowe i blokowanie ulic na wyznaczanych drogach – informuje gliwicka policja.

Jechał naćpany

Pirat drogowy pędził ulicami i łamał przepisy, jednak najwidoczniej przecenił swoje umiejętności, ponieważ zatrzymał go znak drogowy na ulicy Dzierżonia w Gliwicach. Zatrzymany to 39-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego. Badania wykazały, że był wpływem narkotyków. Dodatkowo sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że kierujący nie posiada uprawnień.

– Pojazd, którym się poruszał został odholowany na policyjny parking a zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Za szereg przestępstw i wykroczeń, których dopuścił się podejrzany, grozi kara 5 lat pozbawienia wolności – czytamy w komunikacie.

fot. KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

 

 źródło: KMP Gliwice