Poseł z Katowic dostał drugą szansę w Konfederacji. Wystartuje jednak w Siedlcach

fot. Sławomir Mentzen/Twitter

„Po wielu perypetiach do Konfederacji wraca Dobromir Sośnierz! Jeden z najbardziej wolnościowych posłów tej kadencji. Będzie walczył o mandat w Siedlcach” – napisał w poniedziałek na Twitterze Sławomir Mentzen. 

O możliwym powrocie Dobromira Sośnierza mówiło się już od jakiegoś czasu. W poniedziałek spekulacje uciął Mentzen.

„Przykro mi obwieścić koniec kolejnego rozdziału. Niestety opuszczam koło Wolnościowców. Od dłuższego czasu jest jasne, że ja i Artur Dziambor mamy mocno rozbieżną wizję partii i zdecydowanie niekompatybilne zdolności koalicyjne. Jest też już przesądzone, że Wolnościowcy nie są w stanie wystawić niezależnych list w nadchodzących wyborach. Cały Zarząd zgodnie uznał, że w tej sytuacji nasze drogi się rozchodzą. Na stole są już tylko trudne decyzje i moją poznacie prawdopodobnie jutro” – napisał Sośnierz w niedzielę.

Poseł ze Śląska wystartuje w mazowieckim

Dobromir Sośnierz mieszka w Katowicach, jednak jedynkę w tym okręgu ma zapewnioną Grzegorz Płaczek. W nadchodzących wyborach parlamentarnych Sośnierz wystartuje w okręgu siedleckiego. Jego nazwisko ma się pojawić przy posłance Siarkowskiej, która również niedawno zmieniła barwy polityczne. Warto dodać, że w 2019 roku w okręgu siedleckim Konfederacja nie uzyskała żadnego mandatu.

Tarcia w Konfederacji 

W środowisku związanym z Konfederacją w ostatnich miesiącach były duże tarcia. Największe kontrowersje budziły prawybory, które zostały zorganizowane przez nowego prezesa partii KORWiN (aktualnie Nowa Nadzieja) Sławomira Mentzena. Przypomnijmy, że prawybory w Legnicy zakończyły się awanturą i oskarżeniami o oszustwo. Sytuacja była tak napięta, że prawie doszło do rękoczynów. Na temat sytuacji w Konfederacji rozmawialiśmy z posłem Dobromirem Sośnierzem kilka miesięcy temu.

– Na szczęście jest jeszcze trochę czasu do wyborów. Jest jeszcze czas, żeby się opamiętać i zwrócić to co było umówione Wolnościowcom. Zachęcam do tego, żeby wrócić do pracy nad dobrym wynikiem, zamiast kopać się pod stołem – dodał.

źródło: Twitter, tarnogorski
Oprac. Łukasz Dudek