Posłanka PiS chciała segregować sanitarnie Polaków. Otrzymała nagrodę „Byki Zdrowia”

fot. Świat Lekarza | screen YouTube

Posłanka Barbara Dziuk pochwaliła się na swoim profilu nagrodą, którą otrzymała kilka miesięcy wcześniej – statuetką „Byki Zdrowia 2023”.Warto jednak przypomnieć, że posłanka Dziuk była przeciwna obowiązkowym szczepieniom dla posłów i senatorów, chociaż jednocześnie popierała sprawdzanie paszportów szczepionkowych przez pracodwaców. Parlamentarzystka popierała również wszystkie destrukcyjne dla zdrowia obostrzenia. 

Posłanka Barbara Dziuk pochwaliła się na swoim profilu z nagrody, którą otrzymała kilka miesięcy wcześniej. Posłanka PiS z Tarnowskich Gór została wyróżniona statuetką „Byki Zdrowia 2023”.

Nie znamy dokładnych kryteriów przyznania tej nagrody posłance Dziuk, jednak warto przytoczyć jej słowa wygłoszone po odebraniu wyróżnienia.

– Nagroda byka będzie mi zawsze przypominać, że trzeba walczyć o godność pacjenta, o należyte traktowanie drugiego człowieka, o to aby zawsze z szacunkiem podchodzić do każdego, który jest obok nas. Człowiek, to jest najwyższe dobro jakie mamy, życie drugiego człowieka jest nieocenionym bogactwem – oznajmiła posłanka Barbara Dziuk

Nagroda „Byki Zdrowia” jest przyznawana politykom za ich pracę na rzecz ochrony zdrowia. Posłanka Dziuk jest członkiem Sejmowej Komisji Zdrowia. W okresie pandemii doszło do paraliżu służby zdrowia i dziesiątek tysięcy nadmiarowych zgonów, co może być źródłem kontrowersji w kontekście przyznania tej nagrody.

źródło: Media społecznościowe, tarnogorski