Potężne uderzenie w śląski narkobiznes. Przejęto duże ilości narkotyków

fot. Śląska Policja

Śląska policja kolejny raz uderzyła w narkobiznes. Tym razem zabezpieczono blisko sześć kilogramów różnych narkotyków. Mieszkaniec Chorzowa może spędzić w więzieniu 12 lat. 

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z katowickiej komendy zatrzymali podejrzanego o wprowadzenie do obrotu dużej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.

– Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową, wspólnie z kryminalnymi z katowickiej komendy zatrzymali mężczyznę, który w swoim mieszkaniu posiadał znaczną ilość narkotyków. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli prawie 2,7 kg sypkiej amfetaminy, 660 ml płynnej, prawie 1,5 kg MDMA, 600 tabletek extasy i ponad 0,5 kg marihuany – czyli łącznie prawie 6 kilogramów narkotyków. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie – informuje śląska policja.

fot. Śląska Policja

Podczas wykonywania działań okazało się, że 33-letni mieszkaniec Chorzowa jest poszukiwany do obycia kary 13 miesięcy więzienia za wcześniejsze przestępstwa.

– W Prokuraturze Rejonowej w Chorzowie podejrzanemu przedstawiono zarzut wprowadzenia do obrotu środków odurzających i substancji psychotropowych w znacznej ilości. Na czas trwającego postępowania mężczyzna został osadzony w zakładzie karnym, w związku z realizacją nakazów osadzenia wydanych przez katowicki i chorzowski sąd – czytamy w komunikacie.

Młody mężczyzna najbliższe lata życia może spędzić w pomieszczeniu z kratami w oknach. Grozi mu aż 12 lat więzienia.

źródło: Śląska Policja
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja