Pożar elektrycznej hulajnogi w mieszkaniu na Śląsku

fot. tychy112.pl

W piątek doszło do niecodziennego zdarzenia w Tychach (woj. śląskie). Zapaliła się elektryczna hulajnoga w jednym z mieszkań. Lokatorzy wyrzucili hulajnogę przez okno, zanim przybyły służby.

Zdarzenie miało miejsce w piątek około godziny 22:00. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze elektrycznej hulajnogi w budynku wielorodzinnym przy ulicy Wojska Polskiego w Tychach. Portal tychy112.pl informuje, że podczas dojazdu zastępów na miejsce nadeszła informacja o tym, że mieszkańcy wyrzucili hulajnogę przez okno.

„Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że akumulator hulajnogi eksplodował w mieszkaniu powodując znaczne szkody, a lokatorzy wyrzucili ją przez okno. Tam strażacy przystąpili do jej gaszenia, a następnie do chłodzenia akumulatora” – podaje portal.

Działania strażackie trwały około 60 minut. Dokładne okoliczności nietypowego zdarzenia są ustalane.

fot. tychy112.pl
fot. tychy112.pl
fot. tychy112.pl

To niecodzienne zdarzenie w Tychach przypomina o rosnącym zagrożeniu pożarami związanymi z pojazdami elektrycznymi. Wraz z coraz większą popularnością samochodów elektrycznych, istnieje większe ryzyko wystąpienia takich incydentów. Warto jednak pamiętać, że dochodzi również do pożarów zwykłych pojazdów oraz urządzeń elektrycznych, które każdy z nas ma swoim mieszkaniu.

Pożar elektryka na stacji paliw. Zaskakujący czas akcji. Nie był potrzebny kontener

źródło: tychy112,pl, tarnogorski