Prezydent: Wiele wskazuje na to, że była to ukraińska rakieta obrony przeciwlotniczej

fot. Kancelaria Prezydenta | screen Facebook

Nic nie wskazuje na to, że był to intencjonalny atak na Polskę. Najprawdopodobniej była to rakieta produkcji rosyjskiej typu S-300. Nie mamy w tej chwili dowód na to, że była to rakieta wystrzelona przez stronę rosyjską – powiedział prezydent Andrzej Duda.

– Wiele wskazuje na to, że była to rakieta obrony powietrznej, która niestety spadła na terytorium Polski – dodał prezydent w oświadczeniu.

We wtorek miał miejsce zmasowany ostrzał terytorium Ukrainy i jej infrastruktury krytycznej prowadzony przez siły zbrojne Rosji. Przed godziną 16:00 na terenie wsi Przewodów w powiecie hrubieszowskim w województwie lubelskim spadł pocisk produkcji rosyjskiej, w wyniku czego zginęło dwóch Polaków.

Prezydent Ukrainy komentował na gorąco 

– Federacja Rosyjska zabiera życie wszędzie tam, gdzie może dotrzeć. Dzisiaj Polska. Ten rosyjski atak na zbiorowe bezpieczeństwo w regionie euroatlantyckim jest znaczącą eskalacją. Ludzie zginęli. Moje szczere kondolencje dla polskich braci i sióstr! Ukraina zawsze będzie z tobą. Terror Federacji Rosyjskiej musi zostać powstrzymany. Solidarność to nasza siła! – napisał na Twitterze Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy.

 

źródło: Media społecznościowe
Oprac. Łukasz Dudek