Przedterminowe wybory w Rudzie Śląskiej. Przedsiębiorca zapowiedział start

Archiwum prywatne

Były wiceprezydent Rudy Śląskiej poinformował, że przedterminowe wybory mogą odbyć się 11 września. Taki termin został wskazany w projekcie rozporządzenia, jednak nie jest jeszcze wiążący. 

„Dokument ukazał się na stronie Rządowego Centrum Legislacji i został przekazany do opiniowania” – napisał Krzysztof Mejer na Facebooku. Przedterminowe wybory w Rudzie Śląskiej są spowodowane śmiercią prezydent Grażyny Dziedzic.

Udział w wyborach zapowiedział kandydat powiązany z ugrupowaniem Pawła Tanajno

– Jestem przedsiębiorcą i człowiekiem z Górnego Śląska. Myślę, że to jest ten moment, żeby Ruda Śląska była zarządzana profesjonalnie przez ludzi z doświadczeniem w zarządzaniu. To jest dobry moment, żeby wyjść szerzej poza biznes. Do tej pory angażowałem się charytatywnie, natomiast teraz, jako prezydent Rudy Śląskiej, będę mógł zrobić jeszcze więcej dla ludzi, jeszcze więcej dla dobra ogólnego. Myślę, że jest to też szansa, żeby zastąpić tych, których mamy już dość, czyli polityków – mówi Maciej Mol z PLSP (Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców).

Paweł Tanajno na swoim profilu w mediach społecznościowych szuka osób do pracy w komisji wyborczej. 

„Praca w obwodowej komisji wyborczej to nie tylko pieniądze. To wyróżnienia społeczne, promocja i szansa na ciekawe kontakty. Spełnienie obywatelskiego obowiązku nadzorowania prawidłowości wyborów a wreszcie pomoc aby w końcu przełamać monopol PO i PiS na władze” – napisał były kandydat na prezydenta Polski.

„Za dwa dni pracy nawet 1000 zł” – czytamy na plakacie.

Facebook/Paweł Tanajno
Czytaj także: Nie żyje prezydent Rudy Śląskiej
źródło: Facebook, tarnogorski
Oprac. Łukasz Dudek