Pyrzowice. 34-latka nie poleciała na Ibizę. Imprezę zaczęła w samolocie

fot. Śląska Straż Graniczna

Młoda kobieta chciała polecieć na hiszpańską Ibizę. To miały być niezapomniane chwile na imprezowej wyspie. Coś poszło jednak nie tak. Kompletnie pijana 34-latka zaczęła zakłócać porządek na pokładzie samolotu. Interweniowały służby. 

W miniony piątek śląska straż graniczna otrzymała informację o podróżnej zakłócającej porządek na pokładzie samolotu, który miał wylecieć z Pyrzowic na Ibizę.

– Mieszkanka Pszczyny nie reagowała na polecenia wydawane przez załogę, wyraźnie też dało się wyczuć od niej woń alkoholu. Po przybyciu na pokład samolotu funkcjonariuszy 34-latka nieco się uspokoiła i zaczęła stosować się do wydawanych poleceń – informuje straż graniczna.

Kobieta została przeprowadzona do pomieszczeń służbowych, gdzie ze względu na jej stan psychofizyczny oraz utrudniony kontakt została poddana badaniu alkomatem, który wykazał ponad dwa promile alkohol

„O godzinie 23:30 po nietrzeźwą córkę przyjechał ojciec, który pisemnie zobowiązał się do odwiezienia jej do miejsca zamieszkania. W związku z naruszeniem przepisu art. 210 ust. 1 pkt 9 Ustawy Prawo Lotnicze, pasażerce wystawiono wezwanie do osobistego stawiennictwa w siedzibie PSG w Katowicach-Pyrzowicach na dzień 23.08.2023 r., w celu nałożenia na nią kary grzywny” – czytamy w komunikacie/

Sytuacja spowodowała 20-minutowe opóźnienie odlotu samolotu.

fot. Śląska Straż Graniczna

 

źródło: Śląska Straż Graniczna