21-latek z Tarnowskich Gór został mistrzem Europy! Kapitalny występ w Czechach

Radosław Dębicki z Tarnowskich Gór został mistrzem Europy w trójboju siłowym w kategorii juniorów do 66 kg. Zawody odbywały się w pierwszych dniach sierpnia w czeskim mieście Pilzno.

21-letni tarnogórzanin zdobył łącznie aż 4 medale.

• Radosław Dębicki wygrał konkurencję przysiadów z wynikiem 220 kg oraz zajął pierwsze miejsce w konkurencji martwego ciągu podnosząc 227,5 kg.

• Wyciśnięcie 145 kg przyniosło mu zwycięstwo w kategorii wyciskania.

• Młody medalista z przewagą 75 kg w stosunku do 2 miejsca, wygrał w klasyfikacji Total, zdobywając łącznie 592,5 kg, dzięki temu wynikowi pobił rekord Polski o 2,5 kg.

Wyjazd na Mistrzostwa Europy zapewniły mu zwycięstwa na Mistrzostwach Polski, gdzie ustanowił trzy rekordy Polski: 2 Rekordy Polski w przysiadzie, Rekord Polski w łącznym wyniku Total oraz zdobył 1 miejsce w kategorii juniorów do 83 kg i trzecie w kategorii seniorów do 66 kg.