Radosław Dębicki z Tarnowskich Gór pobił trzy rekordy Polski. Wystąpi na mistrzostwach Europy!

materiał prasowy

Mieszkaniec Tarnowskich Gór, Radosław Dębicki pobił aż 3 rekordy Polski podczas ostatnich zawodów Pucharu Polski w Trójboju Siłowym. Dzięki temu zakwalifikował się na mistrzostwa Europy.

Młody tarnogórzanin ustanowił dwa rekordy Polski w przysiadzie, podnosząc 225,5 kg oraz 230 kg, a także kolejny rekord – tym razem zestawieniu total, podnosząc 590 kg w całej klasyfikacji.

Na tych samych zawodach Radek Dębicki zajął także pierwsze miejsce w kategorii juniorów do 83 kg i trzecie w kategorii seniorów do 66 kg.

Aby ustanowić rekord musiał ponieść ciężar równy dziewięciokrotności swojej wagi. Dzięki temu zwycięstwu zakwalifikował się na Mistrzostwa Europy w Pilznie, które odbędą się  w sierpniu.

Radosław Dębicki zdobył niedawno równie ważne wyróżnienia – pierwsze miejsce w kategorii 66 kg, podczas VII Otwartych Integracyjnych Mistrzostw Śląska w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym, w Bielsku – Białej. Młody tarnogórzanin zwyciężył wtedy także w kategorii do 72 kg. Ponadto RadosławDębicki zdobył brązowy medal Mistrzostw Śląska Juniorów w kategorii do 74 kg.