Radzionków. Jeden z najmniejszych wiaduktów w regionie będzie zamknięty

fot. UM Radzionków

Mieszkańcy Radzionkowa muszą przygotować się na jeszcze większe utrudnienia drogowe. W najbliższą środę w rejonie jednego z najmniejszych wiaduktów w powiecie tarnogórskim zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

W środę (16 listopada) wiadukt przy ulicy Zejera w Radzionkowie zostanie wyłączony z ruchu dla pojazdów mechanicznych. Utrudnienia mogą potrwać kilka tygodni. Jest to kolejny etap prac, które spółka PKP PLK rozpoczęła się pod koniec września. Omawiany wiadukt jest jednym z najmniejszych wiaduktów w regionie. Najlepiej zobrazuje to poniższe zdjęcie.

Jeden z najmniejszych wiaduktów w powiecie tarnogórskim fot. UM Radzionków

Przejazd w tym miejscu zawsze wiązał się z pewnymi niedogodnościami. Teraz ma się to zmienić, jednak trzeba uzbroić się w cierpliwość. Przebudowany wiadukt będzie miał dwa pasy ruchu, chodnik i drogę rowerową.

– Zmiana przewiduje całkowite wyłączenie wiaduktu z ruchu kołowego w obu kierunkach. W miarę możliwości pod wiaduktem utrzymany zostanie ruch pieszy, a drogi poruszania zostaną dostosowane do prowadzonych robót – poinformował w poniedziałek radzionkowski magistrat.

Według założeń wszystkie prace mają zakończyć się w maju 2023 roku. Modernizacja wiaduktu jest przeprowadzana w ramach przebudowy linii kolejowej nr 131 na odcinku Chorzów Batory – Nakło Śląskie.

fot. UM Radzionków
fot. UM Radzionków

źródło: UM Radzionków, tarnogorski