Radzionków: Nowe fakty po zabójstwie 18-latki

fot. KPP Tarnowskie Góry

Mamy więcej informacji na temat zabójstwa, do którego doszło w weekend. Zarzut zabójstwa usłyszał 19-letni mieszkaniec Radzionkowa.

W piątek osiemnastoletnia Wiktoria z Bytomia udała się na dyskotekę do Katowic. Po zakończonej imprezie młody mężczyzna zaprosił świeżo poznawaną dziewczynę do swojego pokoju w hotelu. Niestety, to tam doszło do tragicznego morderstwa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna planował ten przerażający czyn już wcześniej.

„Szczególne potępienie” 

W poniedziałek tarnogórska policja poinformowała, że zatrzymany usłyszał „zarzut zabójstwa w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie (art. 148 § 2 kk)”.

Wygląda na to, że zwyrodnialec chciał po prostu kogoś zabić i zabił przypadkową osobę. Prokurator Rejonowa Anna Szymocha-Żak poinformowała media, że gdy młoda dziewczyna zasnęła, podejrzany ją udusił.

Zatrzymany na ogródkach działkowych

Mateusz H. został zatrzymany w niedzielę rano na terenie ogródków działkowych, gdzie się ukrywał. Policja opublikowała zdjęcie z zatrzymania.

fot. KPP Tarnowskie Góry

 

– W niedzielę około 8.00 na terenie powiatu tarnogórskiego został zatrzymany 19-letni mieszkaniec Radzionkowa. Dziś mężczyzna został doprowadzony do tarnogórskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. O 13:00 rozpoczęło się posiedzenie sądu celem zdecydowania o tymczasowym areszcie dla podejrzanego. Grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu – relacjonuje tarnogórska policja.

fot. Dawid Mzyk

 

 

źródło KPP Tarnowskie Góry, Media