Redaktor naczelny Dziennika Zachodniego zwolniony! Nowy zarząd robi „porządki”

Marek Twaróg nie jest już redaktorem naczelnym Dziennika Zachodniego. Zastąpi go Grzegorz Gajda dotąd związany z TVP3 Katowice. O zwolnieniu poinformował na Twitterze Marcin Zasada, dziennikarz „DZ”.


Czytaj także: PKN Orlen przejmuje niemieckie Polska Press!


– Marek Twaróg, redaktor naczelny Dziennika Zachodniego został dziś zwolniony przez nowy funkcjonariat PP. Marek Twaróg był najlepszym naczelnym DZ, a miałem ich w tej gazecie pięciu. Dodam tylko, że politycznym czynownikom uschną kiedyś ręce za to, co zrobili i robią z mediami w PL – napisał w mediach społecznościowych redaktor Zasada.

Nowy redaktor naczelny pracę zacznie od maja

– Mam inną koncepcję tej gazety. Chcę doprowadzić do wzrostu sprzedaży i odwiedzalności w internecie, chcę się oprzeć na osobach, które znam i wiem, że mogą to zagwarantować –  powiedziała portalowi wirtualnemedia.pl Dorota Kania, członek zarządu Polska Press.

PKN Orlen przejął niemieckie wydawnictwo Polska Press, do którego należał m.in. Dziennik Zachodni. 

Tym samym największe media w województwie śląskim są zarządzane przez spółkę powiązaną z rządem.  Według najnowszych statystyk interakcji na Facebooku, w ostatnich dniach „DZ” notuje ogromne spadki zasięgów. Średnio z ponad miliona interakcji, do niespełna 400 tys.