Skandal seksualny księży w Dąbrowie Górniczej. Podpalono drzwi kościoła

fot. Dąbrowa Górnicza Informacje Strażackie screen Facebook

Dzisiaj w nocy nieznani sprawcy podpalili drzwi kościoła w Dąbrowie Górniczej. Do zdarzenia doszło w bazylice pw. NMP Anielskiej. Podpalenie może mieć związek z ujawnionym w ostatnich dniach skandalem seksualnym.

Straż pożarna otrzymała zgłoszenie kilka minut po godzinie 22:00. Paliły się boczne drzwi świątyni. Strażacy szybko poradziła sobie z ogniem. Podpalacz na chwilę obecną nie został schwytany.

Skandal seksualny 

Otwarte pozostaje pytanie, czy zdarzenie to można łączyć z seksualną orgią, która miała się odbyć w dąbrowskiej parafii. Media w całej Polsce informowały o skandalu, do którego doszło w nocy z 30 na 31 sierpnia. Wtedy to służby ratunkowe zostały wezwane do mieszkania służbowego wikariusza, który jak ustalili dziennikarze, jest redaktorem „Niedzieli Sosnowieckiej”.

Jak wynika z doniesień medialnych, duchowny miał imprezować z dwoma znajomymi. Mieli oni zażywać leki na potencję. Jeden z nich przedawkował i doznał ataku serca. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego. Wtedy doszło do kolejnego skandalu, ponieważ uczestnicy orgii zabarykadowali się w mieszkaniu księdza. Prawdopodobnie obawiali się konsekwencji swojego zachowania, jednak takie działanie mogło doprowadzić do tragedii.

Sprawa jest obecnie badana przez prokuraturę rejonową w Dąbrowie Górniczej, która prowadzi śledztwo w sprawie nieudzielenia pomocy osobie znajdującej się w stanie zagrożenia życia.

Komunikat Diecezji Sosnowieckiej na doniesienia medialne 

„W związku z informacjami medialnymi dotyczącymi zdarzenia, które miało miejsce w parafii pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej Kuria Diecezjalna w Sosnowcu informuje, że w dniu 12 września br. proboszcz parafii pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej poinformował pisemnie Kurię Diecezjalną w Sosnowcu o „interwencji pogotowia i policji” w mieszkaniu jednego z księży.

Tego samego dnia Biskup Sosnowiecki powołał Komisję, aby w trybie pilnym wyjaśniła fakty i okoliczności zaistniałej sytuacji. W świetle dotychczasowych ustaleń Komisji należy nadmienić, że jej ustalenia różnią się od informacji przedstawionych przez niektóre media. Ksiądz Biskup jest na bieżąco informowany o wynikach pracy Komisji. Po zakończeniu jej prac i ustaleniu okoliczności zdarzenia, Ksiądz Biskup podejmie stosowne kroki przewidziane prawem kanonicznym.” – czytamy w komunikacie.

 

 

źródło: Media, diecezja.sosnowiec.pl