Śląskie. W dostawczaku przewoził 21 Syryjczyków

fot. Śląska Policja

Pościg ulicami Żor (woj. śląskie). Kierowca nie zatrzymał się do kontroli. W trakcie ucieczki stwarzał zagrożenie na drodze. W pojeździe przewoził 21 obywateli Syrii, którzy nielegalnie wjechali na teren Polski.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek przed godziną 23:00. Kierowca dostawczaka na ulicy Pszczyńskiej nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekając łamał wiele przepisów ruchu drogowego. W rejonie ulicy Dworcowej staranował bramę wjazdową do ogrodów działkowych.

Następnie kierujący porzucił pojazd i pieszo chciał uciec przed wymiarem sprawiedliwości. Został jednak zatrzymany przez straż graniczną.

„Okazało się, że w furgonetce przewożonych było 21 obywateli Syrii, którzy nielegalnie wjechali do Polski. Jadąc przez Węgry i Słowację, osoby te chciały przedostać do Niemiec. Na miejsce mundurowi wezwali zespół Pogotowia Ratunkowego, który udzielił niezbędnej pomocy obcokrajowcom” – informuje śląska policja.

Za nielegalne przekroczenie granicy grozi kara do 3 lat więzienia, a za organizowanie nielegalnego przekraczania polskiej granicy do 8 lat.

fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja

źródło: Śląska Policja