Śląskie. Zatrzymano 22 młodych mężczyzn z Syrii. Jechali ściśnięci dostawczakiem

fot. Śląska Policja

Policja zatrzymała przemytnika, który w samochodzie dostawczym przewoził 22 nielegalnych imigrantów z Syrii. Do zatrzymania doszło w powiecie gliwickim przy autostradzie A4. 

We wtorek nad ranem gliwiccy policjanci, wspólnie z pogranicznikami, zatrzymali w rejonie MOP Kozłów 22 cudzoziemców. „W wyniku przeprowadzonej kontroli ustalono, że młodzi mężczyźni wjechali na teren naszego kraju nielegalnie. Obcokrajowcy posiadali jedynie dokumenty potwierdzające pobyt krótkotrwały na terytorium Słowacji, z których wynika, że są obywatelami Syrii” – poinformowała śląska policja.

Jak się okazało, samochód dostawczy został przywłaszczony w województwie zachodniopomorskim przez 30-latka. Policja podejrzewa, że pojazd chciał wjechać na teren Niemiec. Są to jednak domysły.

„Obecnie z cudzoziemcami prowadzone są czynności zmierzające do przekazania ich stronie słowackiej w ramach tzw. readmisji. Ponadto usłyszą oni zarzuty przekroczenia granicy RP wbrew przepisom i przy użyciu podstępu. Z kolei wobec kierowcy wszczęte zostanie postępowanie karne” – czytamy w komunikacie.

Za organizację przemytu i pomoc w przekroczeniu granicy grozi do ośmiu lat więzienia.

fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja

źródło: Śląska Policja