Szykuje się akcja w Piekarach Śląskich. Będą płacić drobniakami na Orlenie

fot. screen Chwdp.TV/24 | Facebook

W kilku miejscowościach w woj. śląskim będą organizowane w sobotę akcje na stacjach paliw. Zdaje się, że w regionie największa tego typu akcja ma odbyć się w Piekarach Śląskich. Jeden ze znanych społeczników zaangażował się w promocję wydarzenia i udostępnił na Facebooku plan akcji. 

Akcja na piekarskim Orlenie przy ulicy Bytomskiej ma odbyć się w najbliższą sobotę między godziną 16:00 a 18:00. Jak czytamy w mediach społecznościowych, mile widziane są samochody, motocykle, traktory a nawet kosiarki spalinowe. Opcji na protest zaprezentowano kilka: płacenie groszami, „awaria” samochodu, tankowanie np: 1 litra czy powolne mycie szyb.

„Ważne, aby zachować porządek, bezpieczeństwo i działać zgodnie z prawem. Pamiętać trzeba, że pracownicy stacji, nie mają kompletnie żadnego wpływu na politykę Orlenu i proszę się do nich zwracać grzecznie i z szacunkiem” – napisał społecznik na Facebooku.

W ostatnim czasie jeden ze znanych internautów odwiedził stację paliw Orlen i zapłacił drobniakami. Całą akcje transmitował na żywo w mediach społecznościowych. Nagranie ma już ponad 800 tys. wyświetleń.

Zaczęło się w Bielsku-Białej 

Polscy kierowcy od kilku dni organizują masowe „awaria” samochodów. Akcja została zapoczątkowana w Bielsku-Białej (woj. śląskim). Samochody blokują wjazd na stację otwierając klapy pojazdów. W ten sposób demonstrują swoje niezadowolenie. Gdy przyjeżdża policja tłumaczą, że zepsuł im się samochód. Dziwnym trafem pojazd zawsze odpala, gdy na stacji pojawiają się funkcjonariusze policji.

Czytaj także: Dziennikarka TVP wyjaśniła widzom, skąd wysokie ceny paliw. „Tankowaliby Niemcy”

 

źródło: Facebook, tarnogorski
Oprac. Łukasz Dudek