Szpital w Tarnowskich Górach szuka pracowników na oddział covidowy

Zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay, WSP/Facebook

Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy w Tarnowskich Górach szuka pracowników do oddziału covidowego, który niebawem może powstać w placówce. Największy szpital w powiecie tarnogórskim zatrudni pielęgniarki oraz ratowników i opiekunów medycznych. 

Czy znowu dojdzie do zamknięcie m.in. oddziału pediatrycznego? Jak udało nam się ustalić, tym razem nie planuje się zamykania oddziałów. Takie informacje przekazał portalowi tarnogorski.info Sławomir Głaz, rzecznik prasowy WSP. Łóżka dla pacjentów chorych na Covid-19 mają być utworzone, jednak nie ma jeszcze oficjalnych informacji w tej sprawie.

Ile będzie można zarobić? 

„Forma zatrudnienia oraz pozostałe warunki pracy do uzgodnienia” – czytamy na profilu tarnogórskiego szpitala powiatowego. Od 1 listopada Narodowy Fundusz Zdrowia zmienił zasady rozliczania dodatków covidowych. Personel medyczny otrzyma dodatkowe wynagrodzenie za każdą godzinę opieki nad pacjentem covidowym lub z podejrzeniem infekcji.

W maju 2021 roku media informowały, że medycy bardzo dobrze zarabiają na pandemii. „Za jeden dyżur na oddziale covidowym lekarz może otrzymać dodatek w wysokości 15 tys. zł. Dodatki można dostać w kilku placówkach w tym samym miesiącu. Szpital w Poznaniu przeznaczył na dodatki 15,5 mln zł, a na leczenie pacjentów covidowych – 2,8 mln zł, czyli ponad 5 razy mniej” – informowała Rzeczpospolita, powołując się na publikację Onetu.

Od kilku dni informujemy, że w województwie śląskim ponownie zaczynają przekształcać oddziały szpitalne na covidowe. Czy wróci problem nadmiarowych zgonów z powodu braku leczenia i diagnostyki innych groźnych chorób?  

– Wojewoda śląski chciałby, aby na oddziały covidowe były przekształcane takie oddziały jak rehabilitacyjny, ortopedyczny, okulistyczny. Tam gdzie odbywają się zabiegi planowe – mówiła kilka dni temu Alina Kucharzewska, rzecznik prasowy Urzędu Wojewódzkiego.

Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ

 

 

źródło: rp.pl, tarnogorski.info