Tarnogórzanka objęła funkcję prezesa w ośrodku dla dzieci w Kamieńcu

Anna Somiak, prezes OLR Kamieniec. fot. tarnogorski.info

Anna Somiak z Tarnowskich Gór została prezesem Ośrodka Leczniczo-Rehabilitacyjnego w Kamieńcu (gm. Zbrosławice). Przed tarnogórzanką trudne zadanie, ponieważ objęła stanowisko w cieniu afery.

Przypomnijmy, że w ośrodku dochodziło do znęcania się nad małoletnimi pacjentami. Cztery osoby usłyszały już zarzuty, sprawa jest rozwojowa. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ

Bożena Mocha-Dziechciarz nie jest już prezesem ośrodka dla dzieci w Kamieńcu. 18 lipca zastąpiła ją Anna Somiak, które chce „odczarować to miejsce”. Warto zaznaczyć, że organem nadzorczym OLR Kamieniec jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, czyli osoby związane z PiS.

„Zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby odczarować to miejsce”

– Jestem tutaj po to, aby usprawnić system pracy, poprawić warunki pracy a przede wszystkim po to, aby nasze dzieci były bezpieczne i czuły się w tym ośrodku bardzo dobrze. Codziennie przechodzę każdy oddział, witam się z dziećmi, zapoznaje się z nimi, sprawdzam formę żywienia oraz formę opieki. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby odczarować to miejsce – mówi nowa prezes.

– To jest nowy rozdział. Chcę pomóc przede wszystkim naszym dzieciom, żeby było im tutaj dobrze, żeby się czuli bezpiecznie. Proszę wziąć pod uwagę, że to są dzieci chore, które wymagają specjalnego traktowania. To są dzieci trudne, trudniejsze ale to nie jest ich wina. Dziecko nigdy nie jest winne – dodaje Anna Somiak.

Nowa prezes objęła stanowisko na zasadzie powołania. Posiada wykształcenie wyższe, studium MBA w dziedzinie ochrony zdrowia i pracy. Jak mówi, jest wieloletnim praktykiem, finansistą, ekonomistą oraz inspektorem BHP. Z racji krótkiego czasu pracy w ośrodku prezes Anna Somiak nie chce się wypowiadać na tematy związane ze stosowaniem przemocy wobec dzieci.

Nowa prezes OLR Kamieniec
źródło: tarnogorski.info
Oprac. Łukasz Dudek