Tarnowskie Góry. Pił piwo pod kamerą monitoringu. Tak zaczęły się jego problemy

fot. KPP Tarnowskie Góry

Policjanci zatrzymali w Tarnowskich Górach 25-latka, który miał przy sobie znaczne ilości narkotyków. Mężczyzna został schwytany, ponieważ postanowił wypić piwo pod kamerą monitoringu miejskiego.

Do sytuacji doszło we wtorek po godzinie 16:00 na ulicy Piłsudskiego w Tarnowskich Górach. Pracownicy monitoringu miejskiego poinformowali policjantów, że za jednym z budynków dwóch mężczyzn pije alkohol.

– Sprawcami wykroczenia okazali się 54-latek z Tarnowskich Gór i 25-letni mieszkaniec Świętochłowic. Nagle młodszy mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać, co przykuło uwagę dzielnicowych. Wtedy ponownie odezwali się pracownicy miejskiego monitoringu – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Wyciągnął z reklamówki pudełko i odrzucił 

Okazało się, że gdy 25-latek ujrzał radiowóz, wyciągnął z reklamówki pudełko, które odrzucił na bok. – Okazało się, że „zguba” leży kilka metrów od miejsca interwencji, dlatego dzielnicowi sprawdzili jaką zawartość skrywa pudełko – dodaje rzecznik prasowy.

Grozi mu 10 lat więzienia 

W pudełku znaleziono sporą ilość białego proszku, susz roślinny oraz wagę jubilerską. W ten sposób przejęto blisko 100 działek nielegalnych substancji, w tym marihuanę i amfetaminę.

Na wniosek prokuratora świętochłowiczanin został tymczasowo aresztowany. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

fot. KPP Tarnowskie Góry
fot. KPP Tarnowskie Góry

 

źródło: KPP Tarnowskie Góry
Oprac. Redakcja