Wiceburmistrz Lublińca: Już nawet bułka z masłem, nie jest tanim śniadaniem

Wiceburmistrz Anna Jonczyk-Drzymała | fot. Ruch Samorządowy Tak Dla Polski | screen Facebook, tarnogorski

Samorządowcy z całej Polski protestowali w Warszawie przeciwko wzrostowi cen energii.  Protest zorganizowany przez ruch samorządowy Tak Dla Polsk odbył się pod hasłem „Pozostanie nam tylko ciemność”.

Jednym z przemawiających był prezydent Rafał Trzaskowski. Swoje pięć minut miała również wiceburmistrz Lublińca.

Wiceburmistrz Anna Jonczyk-Drzymała | fot. Ruch Samorządowy Tak Dla Polski | screen Facebook

– Czuję moralną odpowiedzialność, za te małe gminy. Dzisiaj reprezentuje moje miasto, miasto które kocham, ale także myślę, że te wszystkie miasta w całej Polsce, a zwłaszcza w województwie śląskim, których gospodarze tak chętnie fotografowali się z kolorowymi czekami, a którzy dzisiaj nie mieli odwagi, żeby do nas dołączyć – mówiła Anna Jonczyk–Drzymała, wiceburmistrz Lublińca.

Jonczyk–Drzymała mówiła o lublinieckiej ciepłowni, która ma problem z węglem. Wspomniała również o drożyźnie w sklepach. „Już nawet bułka z masłem, nie jest tanim śniadaniem” – oznajmiła.

„Co dalej będzie z małą gastronomią, restauracjami, z tym co napędza małe społeczności? Wybudowaliśmy strefę ekonomiczną, mamy kilka przepięknych zakładów. Ludzie dostali pracę. Co będzie, jeżeli ta energia będzie tak wzrastała?” – pytała Anna Jonczyk–Drzymała.

(r.d)