Osada Jana. Bandzior napadł na 70-latkę. Pani Krystyna dziękuje policjantom i cytuje papieża

Zdjęci ilustracyjne

Na ręce szefa tarnogórskich policjantów wpłynęło podziękowanie dla funkcjonariuszy, którzy zatrzymali złodzieja i odzyskali skradzione rzeczy należące do 70-letniej mieszkanki Osady Jana. 

Policjanci w niespełna 30 minut od zgłoszenia zatrzymali złodzieja i odzyskali większość skradzionych rzeczy.


Więcej na ten temat pisaliśmy: Osada Jana. Staruszka napadnięta w biały dzień!


70-latka chcąc podziękować policjantom za pomoc, osobiście przyszła do komendy i złożyła pisemne podziękowania.

Jak stwierdziła, dzięki takim policjantom mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie.

„Nie znam nazwisk podległych Panu funkcjonariuszy biorących udział ww. interwencji, ale jestem przekonana, że ustalenie nazwisk nie będzie dla Pana żadnym problemem, gdyż chciałabym, chociaż tą drogą podziękować Panom za duże zaangażowanie w chęci pomocy innym oraz wzorową postawę godną naśladowania. Myślę, że zasługują nie tylko na ustną pochwałę. Dzięki takim przedstawicielom prawa możemy na naszym terenie czuć się bezpiecznie” – napisała 70-letnia seniorka.

Na pisemnym podziękowaniu tarnogórzanka zamieściła cytat autorstwa papieża Jana Pawła II. 

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Policja

Młody mężczyzna zaatakował stojącą na chodniku staruszkę i wyrwał jej z ręki torebkę. Do zuchwałej kradzieży doszło 10 marca.  

– Idąca chodnikiem 70-letnia tarnogórzanka zatrzymała się na chwilę, chcąc poprawić torebkę oraz torby z zakupami, które niosła. Wykorzystał to mężczyzna, który wyrwał kobiecie z ręki torebkę, po czym zbiegł – informuje policja.

Łupem złodzieja padła m.in gotówka, telefon komórkowy oraz dokumenty. Właścicielka wyceniła skradzione przedmioty na 2 tys. złotych.

Po 30 minut od zgłoszenia kradzieży udało się schwytać złodzieja. 33-letniego mężczyznę zatrzymali tarnogórscy kryminalni, którzy patrolowali miasto.

Sprawca zdołał pozbyć się torebki. Policjanci odzyskali jednak większość skradzionych przedmiotów i przekazali je seniorce.

33-latek trafił do celi

Dzisiaj usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej, a prokurator objął go policyjnym dozorem.

Mieszkańcowi Bytomia grozi nawet 8 lat więzienia.

 

 

 

źródło: KPP Tarnowskie Góry