Bytom. Mężczyzna stał już na krawędzi. Strażniczka miejska zapobiegła samobójstwu

fot. UM Bytom

Funkcjonariuszka Dorota Kubiś, pełniąca służbę w bytomskiej Straży Miejskiej, udaremniła próbę samobójczą mężczyzny, który desperacko próbował odebrać sobie życie, stojąc na krawędzi wiaduktu kolejowego przy ulicy Składowej. Dzięki błyskawicznej i zdecydowanej interwencji oraz zachowaniu zimnej krwi w krytycznej sytuacji, prawdopodobnie udało się zapobiec nieopisanej tragedii.

St. spec. Dorotę Kubiś w czasie wolnym od służby podjęła interwencję, powstrzymując mężczyznę od targnięcia się na życie.

– Na ulicy Składowej, w pobliżu mostu kolei wąskotorowej usłyszałam wołanie o pomoc. Pobiegłam w kierunku, z którego dochodził dźwięk, a na miejscu zastałam dwóch mężczyzn, z których jeden stał przechylony przez barierkę mostu, a drugi próbował go powstrzymać przed skokiem – funkcjonariuszka Straży Miejskiej.

Wspólnymi siłami udało się wciągnąć desperata w bezpieczne miejsce. Mężczyzna był w złym stanie psychiczny, z relacji strażniczki wynika, że chciał odebrać sobie życie z powodu problemów rodzinnych. Na miejsce przyjechał zespół ratownictwa medycznego, który objęła mężczyznę opieką medyczną.

Doświadczona strażniczka 

Dorota Kubiś pracuje w Straży Miejskiej już 16 lat – Na służbie zdarzają się różne sytuacje, także te związane z koniecznością udzielenia pierwszej pomocy medycznej, do czego jesteśmy przygotowani. Życie pisze różne scenariusze, ale nie wolno się bać, trzeba działać – mówi.

Gdzie szukać Pomocy 

W Bytomiu przy ul. Wrocławskiej 46 funkcjonuje Ośrodek Interwencji Kryzysowej, który udziela specjalistycznej pomocy osobom i rodzinom, które borykają się m.in. przeciążeniem psychicznym, życiem w przewlekłym stresie, przemocą w rodzinie czy zagrożeniem suicydalnym.

Numery telefonów

Centrala: 32 438 89 50
Psycholodzy, terapeuci: 32 438 89 52
Interwencyjny: 533 302 078
e-mail: oik@mopr.bytom.pl.

fot. UM Bytom
fot. UM Bytom

źródło: UM Bytom