Gruzini zatrzymani na basenie w Bytomiu zostali przesłuchani

Zdjęcie ilustracyjne fot. tarnogorski

„Prokurator po analizie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego przedstawił zatrzymanemu 48-letniemu obywatelowi Gruzji, zarzut dopuszczenia się i usiłowania dopuszczenia innych czynności seksualnych wobec łącznie 3 małoletnich poniżej lat 15” – przekazała naszej redakcji Marta Zawada-Dybek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Przypomnijmy, że w sobotę 15 lipca na bytomskim kąpielisku zatrzymano czterech obywateli Gruzji. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

W tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Bytomiu wszczęła śledztwo dopuszczenia się innych czynności seksualnych wobec małoletnich poniżej 15 lat. Zarzuty usłyszała jedna osoba. Pozostałe osoby zostały przesłuchane w charakterze świadków i zwolnione.

Nie przyznał się 

„Pokrzywdzeni w sprawie to dwie dziewczynki w wieku 10 i 12 lat oraz chłopiec w wieku 13 lat. Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu złożył wyjaśnienia. Prokurator skieruje do Sądu Rejonowego w Bytomiu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec tego mężczyzny. Podstawą wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztowania jest grożąca surowa kara, jak również uzasadniona obawa matactwa, jak również ukrywania się podejrzanego” – informuje Marta Zawada-Dybek z Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Grozi mu do 12 lat więzienia 

„Czyn zarzucany podejrzanemu zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 12. W sprawie czynności dowodowe prowadzone były od soboty. W związku z zachowaniem osób przebywających na basenie, wobec podejmujących działania funkcjonariuszy policji, podjęte zostanie postępowanie w kierunku stosowania wobec policji przemocy i groźby bezprawnej, w celu zmuszenia ich do zaniechania czynności służbowych” – dodaje rzeczniczka.

 

źródło: Tarnogorski
Oprac. Łukasz Dudek