„Cyklop” w powiecie tarnogórskim. Jest komentarz Ministerstwa Sprawiedliwości

fot. gov.pl

Skazany za gwałty na dzieciach „Cyklop” przebywa w Tarnowskich Górach. Mieszkańcy są zaniepokojeni. Jest komentarz z Ministerstwa Sprawiedliwości. 

Groźny pedofil wyszedł z więzienia i wrócił do Siemianowic Śląskich. Tam został przepędzony przez mieszkańców i aktualnie przebywa w Tarnowskich Górach. Jak to się stało, że zwyrodnialec został wypuszczony na wolność? Wysłaliśmy w tej sprawie zapytanie do resortu zarządzanego przez Zbigniewa Ziobrę.

Redakcja: Pedofil „Cyklop” aktualnie przebywa na terenie powiatu tarnogórskiego. Jakie kroki planujecie podjąć, aby zagwarantować bezpieczeństwo obywateli?

„Wniosek Dyrektora Zakładu Karnego we Wronkach o zastosowanie wobec Marcina J. środków zabezpieczających w postaci terapii i elektronicznej kontroli miejsca pobytu został przekazany według właściwości do rozpoznania Sądowi Rejonowemu w Mikołowie. Ministerstwo Sprawiedliwości monitoruje sprawę w ramach zewnętrznego nadzoru administracyjnego nad sądami.
O opuszczeniu przez skazanego zakładu karnego Dyrektor Zakładu Karnego we Wronkach poinformował Komendę Miejską Policji w Siemianowicach Śląskich, Komendę Powiatową Policji w Szamotułach oraz Sąd Okręgowy w Poznaniu Wydział V Penitencjarny, a także Komisariat Policji we Wronkach.
20 czerwca br. Dyrektor Zakładu Karnego we Wronkach złożył do Sądu Rejonowego w Siemianowicach zawiadomienie o konieczności podjęcia leczenia przez Marcina J. w trybie ustawy o ochronie zdrowia psychicznego.
Ministerstwo Sprawiedliwości wdrożyło wewnętrzną kontrolę postępowania związanego z opuszczeniem przez Marcina J. zakładu karnego oraz obiegiem informacji w tej sprawie. Temat ten będzie wyjaśniony i jak najszybciej podjęte zostaną możliwe środki zaradcze, gwarantujące bezpieczeństwo obywateli.”
Biuro Komunikacji i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

 

Przypomnijmy, że mężczyzna wykorzystał seksualnie jedenastoletnie dziecko z Nikiszowca, a jej kuzyna zmusił do aktu seksualnego ustnego. Badania DNA wykazały, że również krzywdził dzieci w Tychach, Będzinie i Piekarach Śląskich. Osoba ta mieszkała w Siemianowicach Śląskich, jednak została zatrzymana w Nowym Tomyślu.

źródło: tarnogorski, Media
Oprac. Łukasz Dudek